Oferty specjalne

Na skróty

Polecamy Państwu


Kontakt

mail firmowy
kobra@kobra.poznan.pl

tel. 061 8672-272
kom. 0602 21 80 87

Zaufali nam

Sklep Indywidualnych koszulek

GOSiR

Otto Bock

Polski Czerwony Krzyż

Budchem

Przygotowanie projektu graficznego do druka

Projekty do druku na gadżetach reklamowych najlepiej przygotować w programach typu corel - obiekty wektorowe - czcionki zamienione na krzywe, wersja max 13.
Pliki .ai , .eps należy przygotowywać w wersjach niskich, podobnie pliki pdf (wersja edytowalna).

Kolory określamy w skali Pantone , projekty cmyk nie dają gwarancji uzyskania porządanego koloru. Jest to szczególnie ważne w przypadku druku smyczy czy kubków. gdzie różnice mogą dochodzić do kilku stopni Pantona w każdą stronę.

Każdy z gadżetów ma inną strukturę, powierzchnię inaczej odbija światło. Z tych powodów nie ma możliwość idealnego odwzorowanie kolorów , ale staramy się maksymalnie zbliżyć do wzoru, o ile podany został w skali pantone.
Projekty z kolorami cmyk ( za wyjątkiem poligrafii) są "przekładane" na kolory pantona ale często wynikiem są spore różnice w odcieniach kolorów, w tym przypadku nie uwzględniamy reklamacji na kolor nadruku.

Druk DTG:
Technologia cyfrowa pozwala wydrukować dowolną grafikę, czy to stworzoną w programach graficznych, czy też pobraną z internetu.
Do nadruków na materiałach białych i kolorowych akceptujemy grafikę wektorową i rastrową - pliki w formatach: cdr, jpg, bmp, png, psd, gif, tiff, pdf, ai, eps.

Projekt przygotowany na białą koszulkę powinien posiadać białe lub przeźroczyste tło.

W tym przypadku akceptujemy dowolny plik graficzny.
Projekt przygotowany na koszulki kolorowe powinien posiadać przeźroczyste tło. Wszystkie białe elementy w projekcie zostaną wydrukowane na koszulce w kolorze białym.

Plik z grafiką powinien być przygotowany jako psd z warstwami lub TIFF . Osoby pracujace na Mac'ach powinni przygotować projekt jako TIFF z warstwami wersja PC lub AI w wersji PC w możliwie niskiej wersji.

Przykładowy plik do nadruku

W przypadku występowania napisów, muszą być one zamienione na krzywe.

Przygotowując projekty, pamiętaj żeby zapisywać je w możliwie niskiej wersji - dotyczy to w szczególności plików .ai oraz .eps

Kolorystyka w standardzie CMYK ( projekty RGB będą automatycznie poddane konwersji, co może spowodować pewne zmiany w kolorystyce ).

Grafika powinna być w wielkości odpowiadającej nadrukowi , rozdzielczość 300 dpi lub więcej. Pamiętaj, im lepszej jakości projekt - tym lepszej jakości wydruk.

Maksymalny wymiar grafiki to 40 x 60 cm, typowy 25 x 35 cm. Im większa grafika tym wyższe koszty wykonania , co szczególnie widać w przypadku nadruku na koszulkach kolorowych.

Dla przykładu, koszt nadruku projektu "Achilles" ( pierwsza fotka) na białej koszulce jest czterokrotnie niższy niż na czarnej.

Pamiętaj o przesłaniu do nas pliku z projektem - o ile zamawiasz koszulkę indywidualną.

Jeżeli nie masz doświadczenia w projektowaniu, przygotuj paczkę (.zip, .rar)

z grafikami oraz opisem, a my zrobimy resztę.

Kliknij na ikonę aby wysłać projekt :

Uwaga: Przy projektowaniu pamiętaj o prawach autorskich.

Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za treść nadruków i grafik, wykonujemy je jako zlecenie indywidualne na odpowiedzialność zlecającego.

Wygenerowano w sekund: 0.02
132,003 unikalnych wizyt