Oferty specjalne

Na skróty

Polecamy Państwu


Kontakt

mail firmowy
kobra@kobra.poznan.pl
kom. 0602 21 80 87

Zaufali nam

Sklep Indywidualnych koszulek

GOSiR

Otto Bock

Polski Czerwony Krzyż

Budchem

Przygotowanie projektu graficznego do druka

Projekty do druku na gadżetach reklamowych najlepiej przygotować w programach typu corel - obiekty wektorowe - czcionki zamienione na krzywe, wersja max 13.
Pliki .ai , .eps należy przygotowywać w wersjach niskich, podobnie pliki pdf (wersja edytowalna).

Kolory określamy w skali Pantone , projekty cmyk nie dają gwarancji uzyskania porządanego koloru. Jest to szczególnie ważne w przypadku druku smyczy czy kubków. gdzie różnice mogą dochodzić do kilku stopni Pantona w każdą stronę.

Każdy z gadżetów ma inną strukturę, powierzchnię inaczej odbija światło. Z tych powodów nie ma możliwość idealnego odwzorowanie kolorów , ale staramy się maksymalnie zbliżyć do wzoru, o ile podany został w skali pantone.
Projekty z kolorami cmyk ( za wyjątkiem poligrafii) są "przekładane" na kolory pantona ale często wynikiem są spore różnice w odcieniach kolorów, w tym przypadku nie uwzględniamy reklamacji na kolor nadruku.

Druk DTG:
Technologia cyfrowa pozwala wydrukować dowolną grafikę, czy to stworzoną w programach graficznych, czy też pobraną z internetu.
Do nadruków na materiałach białych i kolorowych akceptujemy grafikę wektorową i rastrową - pliki w formatach: cdr, jpg, bmp, png, psd, gif, tiff, pdf, ai, eps.

Projekt przygotowany na białą koszulkę powinien posiadać białe lub przeźroczyste tło.

W tym przypadku akceptujemy dowolny plik graficzny.
Projekt przygotowany na koszulki kolorowe powinien posiadać przeźroczyste tło. Wszystkie białe elementy w projekcie zostaną wydrukowane na koszulce w kolorze białym.

Plik z grafiką powinien być przygotowany jako psd z warstwami lub TIFF . Osoby pracujace na Mac'ach powinni przygotować projekt jako TIFF z warstwami wersja PC lub AI w wersji PC w możliwie niskiej wersji.

Przykładowy plik do nadruku

W przypadku występowania napisów, muszą być one zamienione na krzywe.

Przygotowując projekty, pamiętaj żeby zapisywać je w możliwie niskiej wersji - dotyczy to w szczególności plików .ai oraz .eps

Kolorystyka w standardzie CMYK ( projekty RGB będą automatycznie poddane konwersji, co może spowodować pewne zmiany w kolorystyce ).

Grafika powinna być w wielkości odpowiadającej nadrukowi , rozdzielczość 300 dpi lub więcej. Pamiętaj, im lepszej jakości projekt - tym lepszej jakości wydruk.

Maksymalny wymiar grafiki to 40 x 60 cm, typowy 25 x 35 cm. Im większa grafika tym wyższe koszty wykonania , co szczególnie widać w przypadku nadruku na koszulkach kolorowych.

Dla przykładu, koszt nadruku projektu "Achilles" ( pierwsza fotka) na białej koszulce jest czterokrotnie niższy niż na czarnej.

Pamiętaj o przesłaniu do nas pliku z projektem - o ile zamawiasz koszulkę indywidualną.

Jeżeli nie masz doświadczenia w projektowaniu, przygotuj paczkę (.zip, .rar)

z grafikami oraz opisem, a my zrobimy resztę.

Kliknij na ikonę aby wysłać projekt :

Uwaga: Przy projektowaniu pamiętaj o prawach autorskich.

Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za treść nadruków i grafik, wykonujemy je jako zlecenie indywidualne na odpowiedzialność zlecającego.

Wygenerowano w sekund: 0.00
143,840 unikalnych wizyt